Zhodnocení roku 2021

Zhodnocení roku 2021

31/01/2022

Nadace JABLOTRON v roce 2021 rozdala přes 6,5 milionu Kč, přičemž rozdělení prostředků do jednotlivých oblastí bylo o něco rovnoměrnější než obvykle.

Prioritami zůstaly podpora vzdělávání a rozvoj občanské společnosti, přičemž každá z těchto oblastí zaujala necelou čtvrtinu rozpočtu 2021. V rámci vzdělávání pokračuje spolupráce s neziskovkami Eduzměna, EDUin a Elixír do škol, vedle toho nadále běží podpora aktivních učitelů, ředitelů, studentů. Rozvoj občanské společnosti mají za cíl programy Nadace Via a neziskové organizace Post Bellum.

Další významná pomoc putovala na pomoc českým občanům v krizové situaci (covid, tornádo), do sociální oblasti (pomoc dětem ze sociálně slabých rodin a dětem rodičů - samoživitelů, bezbariérové úpravy v místní škole) a na obnovu památek v regionu.

Letos poprvé se Nadace JABLOTRON více věnovala tématu sucha a připsěla na realizaci projektů zaměřených na zadržování vody v krajině.

V rámci regionu pokračuje dlouhodobá nadační podpora jablonecké nemocnice a také drobnější podpora okrajových oblastí jako sport či kultura, která míří hlavně na činnost s nejmenšími dětmi.

Detaily najdete v přehledové tabulce.