Bezva učitel 2017-18

Bezva učitel 2017-18

Bezva učitel - cena Nadace JABLOTRON

Snažíme se přispět k tomu, aby aktivní a zapálení učitelé neodcházeli ze škol. Naopak bychom byli rádi, aby jich přibývalo a chceme proto zdůrazňovat důležitost jejich práce. Přicházíme tak nyní s novou tradicí - oceněním jednoho vybraného učitele matematiky, informatiky, fyziky nebo chemie ze základních škol v Jablonci nad Nisou, který obdrží spolu s oceněním Bezva učitel i odměnu 50 000,- Kč.

Jak můžeme poznat Bezva učitele:

  • věnují výuce a její přípravě spoustu energie a času navíc
  • daří se jim probouzet v dětech zájem a radost z poznávání, inspirují
  • obětují přípravě nových aktivit pro žáky svůj volný čas a vzdělávací akce navštěvují i o víkendech
  • jsou otevření a sdílí své zkušenosti a znalosti
  • dobře komunikují s rodiči, okolím
     

Nedokážeme sami měnit celý náš vzdělávací systém, ale chceme podporovat alespoň drobnými kroky to dobré v něm. Jsme technologická firma a máme tak blízko k učitelům matematiky, informatiky, fyziky a chemie. Začínáme první ročník, a tak jsme zatím cenu omezili jen na naše "rodné" město.

 

Jaké podmínky musí kandidát/ka splňovat?

Učí na základní škole v Jablonci nad Nisou matematiku, informatiku, fyziku nebo chemii, a celkově vyučuje  alespoň na poloviční úvazek. 

 

Jak může vítěz odměnu využít?

Na cokoli - odměna je výrazem poděkování za přístup k této profesi. Takže třeba i na pěknou dovolenou, kde načerpá síly na další roky naplněné smysluplnou prací s dětmi.

 

Kdo může nominovat?

​Kdokoliv - žáci, rodiče, kolegové, bývalí žáci, atd. 

 

Do kdy je možno hlasovat?

Hlasování bylo ukončeno dne 31. ledna 2018 ve 23.59.

 

Kdo a jak vybere Bezva učitele?

​Ze zaslaných nominací vybere Nadace JABLOTRON skupinu učitelů, se kterými proběhne osobní setkání. Na základě získaných informací (někdy i po setkání s vedením dané školy) rozhodne tým složený z členů správní rady Nadace JABLOTRON a dalších jejích spolupracovníků o přidělení ceny.

 

Kdy proběhne vyhlášení výsledku?

4. dubna 2018 v Městském divadle v Jablonci nad Nisou proběhne slavností setkání učitelů u příležitosti Dne učitelů a zde bude první Bezva učitel představen veřejnosti.

 

Dotazy k Bezva učiteli zodpoví Mgr. Jana Havlíková Bittnerová, e-mail: havlikova@jablotron.cz, tel.: +420 775 780 176.